O mnie

Być może zabrzmi to banalnie, ale psy w moim życiu były obecne od zawsze… Wychowałam się w świecie kynologii. Na pierwsze wystawy zaczęłam jeździć z Mamą mając zaledwie kilka lat. Dorastałam chłonąc wiedzę na temat psów, wzorców, wystaw, selekcji, hodowli, odchowywania szczeniąt. Mama zawsze pozwalała mi w pełni uczestniczyć w „życiu” naszej hodowli. Mijały lata, a ja z każdą wystawą, z każdym kolejnym miotem coraz bardziej utwierdzałam się w przekonaniu co chcę w życiu robić. Kynologia stała się całym moim światem. W 2008 roku dostałam swojego pierwszego własnego psa – pięknego białego stafffika, którego rodzice importowali dla mnie z Rosji. Po osiągnięciu pełnoletności stałam się oficjalnie współwłaścicielem hodowli Jakard Wejherstaff.

staffordshire bull terrier

Nazar (Solar Wings WONDER BOY JAKARD WEJHERSTAFF) szybko skradł mi serce i niewątpliwie był moją psią miłością życia. Spędziliśmy razem wiele wspaniałych chwil, a w 2010 roku wyjechaliśmy razem do Olsztyna, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt realizując specjalizację „Biotechnologia w rozrodzie zwierząt”.

staffordshire bull terrier

staffordshire bull terrier

staffordshire bull terrier

Kocham staffiki i zawsze będą dla mnie rasą, do której będę powracać w myślach z sentymentem, jednak od długiego czasu marzyłam o chihuahua. To marzenie udało się spełnić, dzięki hodowli Agoxa, która obdarzyła mnie zaufaniem powierzając mi suczkę Agoxa LOVE IN PARIS.
Paris jest dokładnie taka, jaką chihuahua być powinna – bystra, inteligentna, odważna i pogodna. Jest psem zrównoważonym, który potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Paris okazała się też idealną suką hodowlaną, dzięki czemu mogłam rozpocząć realizację mojego kolejnego marzenia o hodowli chihuahua, które będą na każdym kroku przełamywać stereotyp małego przerażonego i rozszczekanego pieska. Paris i jej dzieci udowadniają, że chihuahua to wciąż PIES, mimo swoich niepozornych gabarytów.

W 2015 roku do naszego teamu dołączył terrier brazylijski.
Od dziecka moją ulubioną grupą w FCI była grupa III, czyli właśnie terriery. Zależało mi jednak, aby pies, którego wprowadzę do stada nie był 10 razy większy od chihuahua, a przede wszystkim żeby nie miał nadmiernie nasilonych cech jak popęd łupu, czy owiana złą sławą terrierza „zajadłość”. Żadna rasa nie odpowiadała w pełni temu czego poszukiwałam… aż do momentu, w którym natrafiłam na terriery brazylijskie. Niewielkich rozmiarów pies, krótkowłosy, zwinny, szybki, przepełniony energią, a przy tym bez problemu odnajdujący się w stadzie i nie wykazujący agresji w stosunku do innych psów. Jest jeszcze jedna cecha, która pomogła mi podjąć decyzję, że to własnie „ta rasa” – oddany bezgranicznie człowiekowi i swojej rodzinie.

terier brazylijski
Decyzja zapadła i udało się sprowadzić do Polski tę niezwykłą rasę.
W pierwszej połowie 2015 roku z Danii do Polski przyjechała True Staff HIMALAYA, najprawdopodobniej pierwszy terrier brazylijski w Polsce.

terier brazylijski

W 2016 roku we współpracy z hodowlą Metheora (wł. Irena Piotrowska) urodził się pierwszy w Polsce miot terrierów brazylijskich. Matką została nasza Samba (True Staff HIMALAYA), ojcem natomiast wypożyczony z Brazylii reproduktor EPIKO Mabafox. Serdecznie dziękuję Irenie za owocną współpracę i cały jej wkład w odchowanie miotu.

terier brazylijski hodowla

Samba została także pierwszym terierem brazylijskim z tytułem Grand Champion Polski.

Od Samby wszystko się zaczęło i jest to niewątpliwie suka, która zasługuje na tytuł „Królowa Matka”. Jej krew płynie w żyłach wielu wybitnych psów, m.in. Zwycięzcy Europy 2019 – Jakard Wejherstsaff DUBAI, czy Młodziezowego Zwycięzcy Europy 2021 – Jakard Wejherstaff KINGSTON.

Terier brazylijski, to rasa która zawładnęła moim sercem. Z biegiem czasu do naszego teamu dołączyły kolejne teriery z najbardziej renomowanych hodowli Świata.

Teriery brazylijskie z naszej hodowli mieszkają w wielu krajach Europy, jako psy rodzinne, psy wystawowe, ale także psy sportowe.

 Największą dumą, dla mnie jako hodowcy, są osiągnięcia na arenie międzynarodowej – psy z mojej hodowli zdobyły tytuły m.in. Zwycięzca Świata, Zwycięzca Europy, Nadzieja Świata, Młodzieżowy Zwycięzca Europy, mając w konkurencji psy z wielu krajów, m.in. z kraju pochodzenia rasy – Brazylii.

W 2019r. Jakard Wejherstaff DUBAI został Zwycięzcą Europy.

W 2021r. Jakard Wejehrstaff KINGSTON otrzymał tytuł „World Hope 2021”, a Jakard Wejehrstaff ITAKA została Zwycięzcą Świata.

W 2021r. Jakard Wejherstaff KINGSTON został Młodzieżowym Zwycięzcą Świata oraz najlepszym terierem brazylijskim Europejskiej Wystawy Psów Rasowych w Budapeszcie.

Oprócz sukcesów wystawowych ogromną radość daje mi świadomość jak wspaniałą społeczność udało nam się stworzyć. Niesamowite jest. jak psy potrafią połączyć ludzi.