O mnie

Być może zabrzmi to banalnie, ale psy w moim życiu były obecne od zawsze… Wychowałam się w świecie kynologii. Na pierwsze wystawy zaczęłam jeździć z Mamą mając zaledwie kilka lat. Dorastałam chłonąc wiedzę na temat psów, wzorców, wystaw, selekcji, hodowli, odchowywania szczeniąt. Mama zawsze pozwalała mi w pełni uczestniczyć w „życiu” naszej hodowli. Mijały lata, a ja z każdą wystawą, z każdym kolejnym miotem coraz bardziej utwierdzałam się w przekonaniu co chcę w życiu robić. Kynologia stała się całym moim światem. W 2008 roku dostałam swojego pierwszego własnego psa – pięknego białego stafffika, którego rodzice importowali dla mnie z Rosji. Po osiągnięciu pełnoletności stałam się oficjalnie współwłaścicielem hodowli Jakard Wejherstaff.

staffordshire bull terrier

Nazar (Solar Wings WONDER BOY JAKARD WEJHERSTAFF) szybko skradł mi serce i niewątpliwie jest moją psią miłością życia. Spędziliśmy razem wiele wspaniałych chwil, a w 2010 roku wyjechaliśmy razem do Olsztyna, gdzie ukończyłam studia na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt realizując specjalizację „Biotechnologia w rozrodzie zwierząt”.

staffordshire bull terrier

staffordshire bull terrier

staffordshire bull terrier

Kocham staffiki i zawsze będą dla mnie rasą, do której mam sentyment, jednak od dłuższego czasu marzyłam o chihuahua. To marzenie udało się spełnić, dzięki hodowli Agoxa, która obdarzyła mnie zaufaniem powierzając mi suczkę Agoxa LOVE IN PARIS.
Paris jest dokładnie taka, jaką chihuahua być powinna – bystra, inteligentna, odważna i pogodna. Jest psem zrównoważonym, który potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Paris okazała się też idealną suką hodowlaną, dzięki czemu mogłam rozpocząć realizację mojego największego marzenia o hodowli chihuahua, które będą na każdym kroku przełamywać stereotyp małego przerażonego i rozszczekanego pieska. Paris i jej dzieci udowadniają, że chihuahua to wciąż PIES, mimo swoich niepozornych gabarytów.

W 2015 roku do naszego teamu dołączył terrier brazylijski.
Od dziecka moją ulubioną grupą w FCI była grupa III, czyli właśnie terriery. Zależało mi jednak, aby pies, którego wprowadzę do stada nie był 10 razy większy od chihuahua, a przede wszystkim żeby nie miał nadmiernie nasilonych cech jak popęd łupu, czy owiana złą sławą terrierza „zajadłość”. Żadna rasa nie odpowiadała w pełni temu czego poszukiwałam… aż do momentu, w którym natrafiłam na terriery brazylijskie. Niewielkich rozmiarów pies, krótkowłosy, zwinny, szybki, przepełniony energią, a przy tym bez problemu odnajdujący się w stadzie i nie wykazujący agresji w stosunku do innych psów. Jest jeszcze jedna cecha, która pomogła mi podjąć decyzję, że to własnie „ta rasa” – oddany bezgranicznie człowiekowi i swojej rodzinie.

terier brazylijski
Decyzja zapadła i udało się sprowadzić do Polski tę niezwykłą rasę.
W pierwszej połowie 2015 roku z Danii do Polski przyjechała True Staff HIMALAYA, najprawdopodobniej pierwszy terrier brazylijski w Polsce.

terier brazylijski

W 2016 roku we współpracy z hodowlą Metheora (wł. Irena Piotrowska) urodził się pierwszy w Polsce miot terrierów brazylijskich. Matką została nasza Samba (True Staff HIMALAYA), ojcem natomiast wypożyczony z Brazylii reproduktor EPIKO Mabafox. Serdecznie dziękuję Irenie za owocną współpracę i cały jej wkład w odchowanie miotu.

terier brazylijski hodowla

Samba została także pierwszym terierem brazylijskim z tytułem Grand Champion Polski.

Moją drugą wielką pasją są konie, tę pasję również zawdzięczam moim rodzicom…. Moja pierwsza konna przejażdżka odbyła się na koniku polskim, na którego tata wsadził mnie kiedy miałam 4 lata…. i tak to się zaczęło….

Wypad do stajni, a później możliwość przemierzania Świata na końskim grzbiecie jest dla mnie najlepszą odskocznią od rzeczywistości.